Dnes je pondělí 24.2.2020, svátek má Matěj

Oprava silnice I/50 kolem Slavkova

Ředitelství silnic a dálnic bude od soboty 28. září do začátku prosince tohoto roku pokračovat s rekonstrukcí silnice I/50 – od nájezdu na most u cukrovaru až po křižovatku s obcí Křižanovice. Přestože objízdná trasa nepovede městem jako v loňském roce, doprava ve Slavkově i tranzitní silnici bude ovlivněna předpokládanými kolonami. Důležitou zprávou pro naše občany je, že se nám podařilo vyjednat zákaz vjezdu tranzitních vozidel nad 3,5 tuny do města, takže dopady nebudou tak citelné jako v loňském roce,“ uvedl starosta města Michal Boudný.

Základní omezení bude spočívat v kyvadlovém řízení nákladní dopravy nad 3,5t. Ta bude i nadále jezdit po silnici I/50, ale bude řízena ve dvou úsecích semafory. Jedná se o cca. dvoukilometrový úsek od nájezdu z obchvatu k cukrovaru (Kyjov) po most přes Litavu. Druhý semafor pak bude umístěný u benzinové stanice Hodějice až po křižovatku s Křižanovicemi.

VS

Komentářů (3)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 • birder

  Zákaz se možná podařilo vyjednat, ale od půlnoci do rána jezdí přes Božku Němcovou a Čs. armády jeden kamion za druhým(už dva dny). Třepou se nám sklinky, že nemůžem spát... Takže dopady jsou a hlavně na statiku domů po této trase!

 • JaMiJa

  Kromě tohoto článku sem nikde nepostrehl že by se o této uzavirce informovalo dopředu..Mimochodem ta objizdka je úplně debilní.Vest takovou objizdka takovyma silnickama je zhovadilost.

 • kuba  - objížďka

  A kama by tedy měla vézt ta objížďka? Asi by se měli na auta namontovat vrtule.Ne? Opět jeden chytrolín, který asi dělá vedoucího někde ve skladu.

 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Společnost

Kultura

 • Zavraždily spolubydlící!
  V dnešním světě se už může stát ledasco. Tři seniorky usmrtily svoji nemohoucí kamarádku jen proto, že stále vyhrávala v kartách. Bestie! Ovšem jenom na jevišti. Kdo ze čtenářů navštívil divadelní představení slavkovského divadelního spolku, si jistě vzpomene, že takto se odehrává děj... celý článek

Černá kronika

 • Ve městě hořel už třetí strom
  Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve... celý článek

Příroda

 • Slavkov v podzimních barvách roku 2019
  Slavkov
  Slavkov
  Každým rokem nás podzimní příroda odmění spektrem teplých barev. Vždy je to jiné. Klimatické podmínky rozhodují o zabarvení zeleně. Já mám pocit, že podzimní barvy letošního roku se přírodě mimořádně vydařily.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.