Dnes je neděle 22.9.2019, svátek má Darina

46. Slavkovská pípa 2019

V sobotu 7. září 2019 proběhl 46. ročník Slavkovské pípy. Startovalo se tradičně z hostince na Špitálce po klasické trati Slavkov Špitálka (1. pivo) – Křenovice (2. pivo) – Hrušky (žádné pivo) – Vážany (3. pivo) - Slavkov Na zastávce (4. pivo) – cíl Špitálka. I přes poněkud deštivé počasí se na start postavilo 125 závodníků a závodnic.

Závod byl odstartován v 16:15 a závodníci se po vypití startovního piva vydali na trať směr Křenovice. Nejnáročnější část závodu čekala na závodníky na rozbahněné polní cestě mezi Vážany a Slavkovem. Všechna čest závodníkům, kteří to nevzdali a doběhli do cíle.

Jako první proběhl cílem Lukáš Koudelka v čase 43 minut 52 sekund a získal třetí vítězství v řadě. Druhý doběhl Radovan Kyjovský v čase 44 minut 43 sekund a na třetím místě doběhl Viktor Novotný v čase 44 minut 50 sekund. Jako první žena doběhla Denisa Ciesarová v čase 57 minut rovných. Druhou ženou v cíli byla Ljuba Dušilová v čase 57 minut a 15 sekund a jako třetí žena doběhla Lucie Fialová v čase 1 hodina 1 minuta 22 sekund.

Po uplynutí časového limitu se všichni přesunuli na zahrádku hostince Na Špitálce, kde k poslechu hrál SMP. Slavnostní vyhlášení výsledků a předání proběhlo ve 20:00 a poté opět pokračoval hudební program.

Děkujeme všem kteří podpořili závod jak cenami, tak osobní pomocí při organizaci závodu a Městské policii za zajištění bezpečného průbéhu přes rušnou silnici E50.

A co říci na závěr? Jen to, že se, doufám, všichni sejdeme v sobotu 5. září 2020 na 47. ročníku Slavkovské pípy a snad už nebude deštivé počasí, které jsme měli na posledních dvou závodech.

Výsledky 46. Slavkovské pípy

 1. místo muži Lukáš Koudelka (Slavkovský pivovar)
 2. místo muži Radovan Kyjovský (Cyklo Kyjovský)
 3. místo muži Viktor Novotný (Cyklo Kyjovský)
 1. místo ženy  Denisa Ciesarová (Jedna mezi námi)
 2. místo ženy Ljuba Dušilová (FC Barcelona)
 3. místo ženy Lucie Fialová (Mcyho vinné sklepy Ženy)
 1. místo týmy muži –  Cyklo Kyjovský
 2. místo týmy muži – Slavkovský pivovar
 3. místo týmy muži – Fernet
 1. místo týmy ženy – Slavkovské ženy v běhu
 2. místo týmy ženy – Maccabi Brno Ženy
 3. místo týmy ženy – Mcyho vinné sklepy Ženy

První Slavkovák v cíli – Radovan Kyjovský (Cyklo Kyjovský)

Poslední jednotlivec v limitu – David Pištělák

Poslední tým v limitu – Mcyho vinné sklepy Muži

Nejvíce piv v limitu – Adam Hoza – 11

Nejvíce účastí – Jaromír Rozsypal – 31

Nejstarší účastník – Jiří Štěpánek

46. místo v cíli – Jan Pivec

Nejvzdálenější účastník – Maya Harel

Nejmladší účastník – Zuzana Bílová

MP

Fotografie R. Lánského ze startu najdete zde; z cíle zde.

Video ze startu závodu:

Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Společnost

 • Knihovna v novém
  Po více než šedesáti letech (s největší pravděpodobností) se dětské oddělení Městské knihovny ve Slavkově u Brna dočkalo nových regálů, které jsou vzhledově mnohem příjemnější a také lépe vyhovují různým (zpravidla větším) formátům dětských publikací.

Kultura

 • Letní setkání
  Léto už se pomalu chýlí ke svému konci. Do poslední chvíle vydává ze sebe horké sluneční paprsky. Kdo mohl užil si krásné dovolené. Prázdniny měl i Divadelní spolek Slavkov u Brna. Abychom však opět zažili atmosféru vystoupení v teplém letním večeru na otevřené venkovní scéně, přijali... celý článek

Černá kronika

 • Ve městě hořel už třetí strom
  Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve... celý článek

Příroda

 • Pelmel nejen o přírodě Slavkova
  Od jara až do pozdního léta se toho ve zbytcích naší přírody hodně událo. Prakticky všechno důležité. Hnízdění, vyvádění mláďat, a teď již u některých i odlet do teplých krajů. Tak například rorýsi jsou už začátku srpna na cestě do jižní Afriky. Chybí nám jejich akrobatické lety... celý článek
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.