Dnes je pátek 18.10.2019, svátek má Lukáš

Pietní akt u příležitosti 74. výročí osvobození Slavkova u Brna

V pátek 26. dubna jsme si připomněli 74. výročí osvobození Slavkova u Brna od fašistických vojsk a konec 2. světové války, která zasáhla do historie desítek národů a životů a osudů milionů lidí. Tento pietní akt se konal v zámeckém parku u památníku vojáků v Rudé armády, kteří padli při osvobozování Slavkova na konci II. světové války.

Kromě desítek občanů a představitelů města se vzpomínkové akce u památníku, pod nímž jsou v hromadném hrobě pochovány ostatky 16 rudoarmějců, zúčastnil i generální konzul Ruské federace Alexander Nikolaevich Budaev, senátor Ivo Bárek, zástupci Armády – náčelník štábu Vojenské akademie Vyškov plk. Jaroslav Medek, zástupce Krajského velitelství v Brně Emil Kamenský a ředitel územního odboru Vyškov Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje Václav Kovář. Modlitbu pronesl farář a děkan římskokatolické církve ve Slavkově P. Milan Vavro. Při aktu zazněly také hymny České republiky a Ruské federace v podání žáků Základní umělecké školy Františka France. Akci zakončila čestná salva. Účastníci aktu měli možnost se také seznámit s vojenskou technikou, kterou prezentoval 74. lehký motorizovaný prapor v Bučovicích. Za držení čestné stráže děkujeme slavkovským skautům a hasičům.

Po pietním aktu u památníku v zámeckém parku se většina přítomných účastníků přemístila k novému památníku obětem světových válek se jmény těch obyvatel našeho města, kteří útrapy 2. světové války nepřežili a jejího konce se nedočkali. I zde jsme položením květin a symbolickou minutou ticha uctili jejich věčnou památku.

Fotogalerie zde.

 

Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Kultura

  • 60 Luboše Javůrka
    Příjemný večer strávili návštěvníci Společenského centra Bonaparte ve Slavkově u Brna 4. října 2019. Od 19.30 se zde rozezněly tóny a hlasy členů herecké skupiny Divadelního spolku Slavkov u Brna. Úspěšné představení pod názvem Všechny lásky světa (ve zkrácené verzi) doplnili muzikanti... celý článek

Černá kronika

  • Ve městě hořel už třetí strom
    Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve... celý článek

Příroda

Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.