Dnes je pondělí 24.2.2020, svátek má Matěj

Jumanji – vítejte v džungli! Junácký tábor 2019

Foto: archiv Junáka SlavkovJako každý rok i letos pořádalo středisko Junáka Slavkov u Brna letní tábor pro mladší i starší skauty a skautky. Stanový tábor jsme postavili na louce u rybníka jen asi 4km od města Brtnice na Vysočině.

Náš tábor ovšem probíhal jinak než předešlé roky a vedoucí dobu tábora rozdělili na dvě části. Nejprve pod stany tábořili pouze starší skauti, skautky a jejich rádce. Jednalo se o družinku Švestek, která tak strávila šest dní se svým programem, nezávislým na druhé části tábora, která následovala. Švestkám se podařilo stmelit, vytvořila se nová přátelství, zkrátka teď ještě víc táhnou za jeden provaz jako skvělá družina. Po pravdě řečeno i nás, jejich rádce a vedoucí, ten týden více sblížil.

Tyto dny uplynuly jako voda a na tábořišti se k nám připojili mladší skauti a skautky a začala hlavní část tábora, které se účastnilo 39 dětí a vice než 10 táborových vedoucích. V bohatém programu nechyběla celotáborová hra na motivy filmu “Jumanji” a musím říct, že se setkala s velkým úspěchem - celým táborem nás provázela zákeřná desková hra, která svým hráčům neustále stavěla do cesty nějaké překážky. Museli najít cestu z labyrintu ven, porazit strachnahánějícího Kingkonga, vypořádat se s živelnými pohromami nebo zničit nakladená vajíčka nebezpečných pavouků. Úkoly se již ne vždy prováděli “na desce”, ale na tábořišti a v jeho okolí. V závěrečné etapě pak měli všichni za úkol dostat se ze spárů “Jumanji”, aby se mohli vrátit zpět do reálného světa. Během hry táborníci zažili spoustu dobrodružství a nečekaných zvratů, v neposlední řadě se také museli vypořádat s nepřejícím počasím.

Myslím, že budu mluvit za mnohé z nás, když řeknu, že jsme si letošní tábor parádně užili.

Anna Ošmerová

Poděkování oldskautům, rodičům a kamarádům

Na tomto místě chceme poděkovat za podporu mnoha lidí v uplynulých týdnech.

Každoročně se nejstarší slavkovský aktivní oldskaut Olda Chocholáč st. společně s panem Janem Friesem zapojují do sbírky Český den proti rakovině, dříve nazývaný “Květinový den”. V letošním roce se díky jejich pomoci a příspěvkům občanů podařilo vybrat 5060,- Kč.

Rodiče našich členů, přátelé a kamarádi skautingu take v letošním roce pomohli s táborovou stavbou, bouráním a organizací. S jejich pomocí se podařilo uspořádat tábor, jak je popsán jinde na této stránce. V těchto dnech si užívají relaxaci, kterou si za pomoc během celého roku zaslouží.

Vážíme si vaší pomoci a děkujeme za ni!

Vedoucí střediska Junáka Slavkov u Brna

Fotogalerie zde.

 

Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Nejčtenější

Kultura

 • Zavraždily spolubydlící!
  V dnešním světě se už může stát ledasco. Tři seniorky usmrtily svoji nemohoucí kamarádku jen proto, že stále vyhrávala v kartách. Bestie! Ovšem jenom na jevišti. Kdo ze čtenářů navštívil divadelní představení slavkovského divadelního spolku, si jistě vzpomene, že takto se odehrává děj... celý článek

Černá kronika

 • Ve městě hořel už třetí strom
  Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve... celý článek

Příroda

 • Slavkov v podzimních barvách roku 2019
  Slavkov
  Slavkov
  Každým rokem nás podzimní příroda odmění spektrem teplých barev. Vždy je to jiné. Klimatické podmínky rozhodují o zabarvení zeleně. Já mám pocit, že podzimní barvy letošního roku se přírodě mimořádně vydařily.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.