Dnes je neděle 25.8.2019, svátek má Radim

1. března otevírá papouščí zoo v Bošovicích

Agapornis fischeri / Foto: B. MalečekPrvního března otevírá své brány po zimní přestávce Papouščí zoo v nedalekých Bošovicích. V současné době je možné v zoo, která byla pro veřejnost otevřena v srpnu 2011, zhlédnout kolekci arating, amazonků, dále pak ary, amazoňany, kakaduy a africké druhy papoušků – papoušky šedé žaky, senegalské a jiné. Jinde v republice tolik papoušků pohromadě neuvidíte.

Můžete zde obdivovat i jedince největších a nejmenších druhů papoušků světa. V provozu je nyní více než 100 voliér, další jsou ve výstavbě. V zoo je chováno přes 230 kusů papoušků v 54 druzích. Největším tahákem pro letošní sezonu je nový druh, velmi vzácný ara amazonský. Tohoto papouška nenajdete v žádné tuzemské zoologické zahradě.

Tento rok bude ve znamení budování a rozšiřování zoo. Přibudou nové pavilony a tzv. dětská zoo s hřištěm, kde nebudu chybět např. klokani nebo ovečky. Otevření těchto nových objektů je plánováno na rok 2020.

Zoologická zahrada stojí za návštěvu v kterémkoliv ročním období, vždy se máte na co těšit. V této době v teplotách těsně nad nulou jsou již papoušci  ve voliérách a každého návštěvníka vítají svým způsobem – křikem. Při prohlídce zoo procházíte vzrostlou vegetací připomínající tropický prales. Jeho atmosféru si nejlépe vychutnáte při posezení v tzv. pozorovatelně, která se nachází v centru zoo. Zde se můžete zaposlouchat do zvuků „džungle“, odpočinout si a pozorovat papoušky. O kousek dál, skryté v hustém keři, se před vámi objeví dvě minivoliéry s roztomilými papoušíčky. Jsou to nejmenší papoušci a mezi návštěvníky patří k nejoblíbenějším. Celkem je v zoo chováno 15 párů v šesti druzích. Hned vedle voliér s papoušíčky vás upoutá jezírko s barevnými rybami. V další části zoo naleznete pavilon amazoňanů, naučnou ornitologickou stezku Ptáci a vaše děti určitě zaujmou zakrslí kozlíci nebo králíci v dětském koutku. Po procházce vás pak čeká příjemné občerstvení v Café Kakadu.

Zoo je otevřena od 1. března do 17. listopadu každý den od 10 do 17 hodin (od dubna do 18 hodin), včetně sobot, nedělí a všech svátků a za každého počasí.

red.

Podrobnější povídání o zoo najdete zde.

Ara vojenský / Foto: P. Maleček195http://3klangevgdeateamatwww.veslavkove.cz/
Ara vojenský / Foto: P. Maleček
Agapornis fischeri / Foto: B. Maleček195http://3klangevgdeateamatwww.veslavkove.cz/
Agapornis fischeri / Foto: B. Maleček
Nový druh v zoo: ara amazonský / Foto: archiv zoo195http://3klangevgdeateamatwww.veslavkove.cz/
Nový druh v zoo: ara amazonský / Foto: archiv zoo
Papouščí zoo Bošovice / Foto: B. Maleček195http://3klangevgdeateamatwww.veslavkove.cz/
Papouščí zoo Bošovice / Foto: B. Maleček
Papouščí zoo Bošovice / Foto: B. Maleček195http://3klangevgdeateamatwww.veslavkove.cz/
Papouščí zoo Bošovice / Foto: B. Maleček
Kogna smaragdový / Foto: B. Maleček195http://3klangevgdeateamatwww.veslavkove.cz/
Kogna smaragdový / Foto: B. Maleček
Ara kaninda / Foto: B. Maleček195http://3klangevgdeateamatwww.veslavkove.cz/
Ara kaninda / Foto: B. Maleček

Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Nejčtenější příroda

Společnost

  • Napoleonské hry: pocta koním i Napoleonovým narozeninám
    Jarmark, kostýmované prohlídky, Václav Vydra v sedle, vojenské ukázky, noční bitva za letního deště. Tak pestrou sobotu zažili návštěvníci zámeckého parku ve Slavkově 10. srpna. Tradiční napoleonské hry se letos zaměřily na připomenutí 250. výročí od narození císaře Napoleona Bonaparte... celý článek

Kultura

  • Kulaté výročí narození Napoleona Bonaparta
    Ve čtvrtek 15. srpna uplyne rovné čtvrt tisíciletí od narození budoucího francouzského vojevůdce a později i císaře. Pohled na Napoleona Bonaparta není jednoznačný a každá ze stran zdůrazňuje jinou stránku jeho osobnosti a činů. Pro jednu část společnosti je Napoleon geniálním vojevůdcem,... celý článek

Černá kronika

  • Ve městě hořel už třetí strom
    Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve... celý článek
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.